… på landet. Vi har siddet med næserne mod solen på terrassen, gået lange ture ved fjorden. Jeg har lavet lækker mad – mørbradbøffer i whisky/appelsinsauce.
Husbond fik vasket bilen. Jeg fik indviet min gynge for første gang i år (blev meget brugt i sommer). Vi fik middagslure. En nabo beskar træer med motorsaven. En anden nabos hund gøede helt vildt, hver gang den fik øje på Teddy, og der lød barnelatter fra nogle haver.
Det var, som jeg mest holder af det.
Gyngen hænger halvanden m over jorden. Det kræver en stige.
Det lyder som en dejlig weekend! Skønne billeder, Lone – vi er helt parate til foråret nu alle sammen. Vi trænger til lys og luft og sol på huden 🙂
Ihhh hvor det lyder som en dejlig weekend Lone..
Hvorfor sætter du ikke den gynge lidt ned, så du kan bruge den uden at skulle have fat i en stige.. 🙂
Madame, Åh, hvor vi er parate alle sammen 🙂 Søndagen gav os en lille forsmag af det hele 🙂
Inge, Den bliver nødt til at hænge så højt oppe, fordi grenen, den hænger i, er så fleksibel. Når jeg får placeret mine kilo på gyngen, lander jeg en halv meter over jorden 🙂
Skønne billeder med masser af forårsstemning! Dejligt! 🙂
Vicki, Ja – det er en dejlig tid, vi går i møde 🙂