Jeg skal se Nøddeknækkeren, som Dronning Margrethe har scenograferet og skabt kostumer til.
Jeg glæder mig meget – også til at høre musikken. Jeg har sat mig ind i historien om Nøddeknækkeren, så jeg ikke er helt uforstående om handlingen.
Billedet er fra en russisk frimærkeserie om Nøddeknækkeren. Jeg har lånt det fra linket i teksten.
Spændende! Det er så dejligt, når billetten er i hus, at gå og glæde sig til en god oplevelse 🙂
Hvor lyder det spændende – rigtig god fornøjelse! Jeg har aldrig set en ballet i virkeligheden, men kun på tv. Sikke nogle smukke frimærker!
Ih, hvor er du heldig 🙂 Det er sådan en sød ballet.
Aii hvor lyder det spændende. Det er en af de baletter jeg virkelig gerne vil se engang. Hvor lang tid løber den?
Randi, Ja, det er dejligt at stå med billetten i hånden. Så kan man begynde at glæde sig 🙂
Madame, Det bliver min anden balletoplevelse. Jeg fik engang en billet foræret til American ballet, som også var i Tivoli. Jeg syntes også frimærkerne er så smukke 🙂
Fruen i Midten, Det er jeg glad for at høre. Jeg kender den faktisk slet ikke andet end af navn. Dvs. nu kender jeg lidt til historien fra nettet 🙂
Catarina, Jeg glæder mig også 🙂
Jeg tror det slutter lige inden jul.
Det bliver da spændende at opleve. God fornøjelse med balletten. God weekend. klem
Tak skal du have, Anette – og rigtig god weekend til dig. Klem 🙂